İmalat Süreci

Bez çanta imalatı, düşünüldüğünden daha komplike bir iş olup, mutlaka bez çanta konusunda uzman ve üretici firmalarca yapılmalıdır.

 

Bez Çanta Dizayn Aşaması, öncelikle müşterinin istekleri doğrultusunda bir taslak oluşturulur ve bunun için müşteriden baskının dizaynı, çantanın ölçüleri, kumaşın cinsi, hangi baskının uygulanacağı, dikişte istenilen özellikler ve ambalajlama bilgileri alınır.

Buna göre bir şablon hazırlanır ve karşıklıklı onaydan sonra imalat sürecine başlanır.

Bez Çanta Baskı Aşaması, bu aşamada müşterinin dizaynına uygun olan serigrafi, ofset, flekso yada emprime baskılardan uygun olan baskı çeşidi seçilir ve daha önceden seçimi yapılan kumaşlar baskıya alınır.

Bez Çanta Dikim Aşaması, baskı öncesi yada sonrasında kesimi yapılan kumaşlar daha sonrasında dikiş işlemi için atölyeye alınır. Burada yine müşteri tercihlerine göre biye, zarf, zigzag, çift dikiş gibi kriterler eşliğinde kesilmiş kumaşlara birleştirme işlemi yapılır.

Bez Çanta Ambalajlama Aşaması, yine müşteri isteği üzerine karton koli içinde plastik torbalara konularak ambalajlama işlemi yapılır. Eğer üretim miktarı yüksek ise paletleme işlemi yapılır.